Obilježavanje Međunarodnog dana rijeke Save

Dan rijeke Save obilježava se 1. lipnja u sve četiri zemlje kojima ona protječe pa se tako i jučer obilježio u Zagrebu na obali ispod željezničkog mosta. Na taj se način nastoji promicati njezinu ekološku vrijednost, ali jednako tako i skrenuti pozornost na njezin neiskorišteni gospodarski potencijal, koji bi dodatno mogao unaprijediti kvalitetu života stanovništva u njezinom slivu.

U aktivnostima koje je tim povodom organizirala javna ustanova Zeleni prsten Zagrebačke županije sudjelovao je i naš Klub – veslanjem niz Savu.

Naši članovi često uživaju u njezinim ljepotama, a predviđenim uređenjem savske obale možda će se uskoro Sava učiniti pristupačnija i drugima koji bi u njoj željeli uživati.

Anja Hohnjec

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.